Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė J. Raguckienė įteikė skiriamuosius raštus Šiaurės Makedonijos prezidentui

Sukurta 2020.07.13 / Atnaujinta 2020.07.13 16:59
   Ambasadorė J. Raguckienė įteikė skiriamuosius raštus Šiaurės Makedonijos prezidentui
   Ambasadorė J. Raguckienė įteikė skiriamuosius raštus Šiaurės Makedonijos prezidentui
   Ambasadorė J. Raguckienė įteikė skiriamuosius raštus Šiaurės Makedonijos prezidentui

   Liepos 13 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė nuotoliniu būdu įteikė skiriamuosius raštus Šiaurės Makedonijos prezidentui Stevo Pendarovskiui.

   Po ceremonijos ambasadorė pasveikino Šiaurės Makedoniją šiemet tapus 30-tąja Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) nare ir išreiškė Lietuvos paramą šalies siekiams prisijungti prie Europos Sąjungos.

   Prezidentas S. Penderovskis padėkojo Lietuvai už tvirtą paramą Šiaurės Makedonijai jos Euroatlantiniame kelyje.

   Pokalbio metu taip pat buvo aptartos galimybės intensyviau plėtoti šalių ekonominius ir kultūrinius ryšius. J. Raguckienė ir S. Pendarovskis pasikeitė nuomonėmis apie COVID-19 pandemiją, aptarė sveikatos, socialinius bei ekonominius iššūkius.

   Dėl COVID-19 pandemijos skiriamųjų raštų kopijos buvo įteiktos nuotoliniu būdu iš Šiaurės Makedonijos ambasados Zagrebe patalpų.

   Ambasadorė J. Raguckienė reziduoja Zagrebe, Kroatijoje. Lietuva ir Šiaurės Makedonija diplomatinius santykius užmezgė 1995 metų liepos 11 dieną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_2270.JPG

   Liepos 6 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė įteikė skiriamųjų raštų kopijas Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų viceministrui Andrejui Žernovskiui.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Tymon Markowski nuotr..jpg

   Kovo 3-5 dienomis ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowicziumi ir Edgaru Rinkevičiumi bei Estijos Europos reikalų viceministru Martu Volmeru lankėsi Skopjė (Šiaurės Makedonija) bei Tiranoje (Albanija).

   Daugiašaliai santykiai »

   Kovo 3-5 dienomis ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais lankysis Skopjėje (Šiaurės Makedonijoje) bei Tiranoje (Albanija).

   Daugiašaliai santykiai »
   foto3.jpg

   Vasario 17 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Taryboje diskutuota apie ES veiksmus stabilizuojant situaciją Libijoje bei ES santykius su Afrika ir Indija. ES užsienio reikalų ministrai su Albanijos ministru pirmininku Edi Rama taip pat aptarė Albanijos ir Šiaurės Makedonijos derybų dėl narystės ES pradžios perspektyvas.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

   Spalio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Liuksemburge, kuriame bus įvertinta Šiaurės Makedonijos ir Albanijos pažanga įgyvendinant reformas, būtinas pradėti derybas dėl šių šalių narystės Europos Sąjungoje (ES).

   Daugiašaliai santykiai »

   Rugsėjo 25 dieną, vizito Niujorke metu, ministras Linas Linkevičius susitiko su Baltarusijos, Šiaurės Makedonijos ir Jordanijos užsienio reikalų ministrais.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »