Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė J. Raguckienė susitiko su Kroatijos užsienio reikalų ministru

Sukurta 2020.02.24 / Atnaujinta 2020.02.24 16:02
   Ambasadorė J. Raguckienė susitiko su Kroatijos užsienio reikalų ministru
   Ambasadorė J. Raguckienė susitiko su Kroatijos užsienio reikalų ministru

   Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministru Gordanu Grličiumi Radmanu.

   Susitikimo dalyviai aptarė gerus ir draugiškus dvišalius ryšius bei pasidžiaugė panašiomis šalių pozicijomis daugelio Euroatlantinės darbotvarkės ir užsienio politikos klausimų.

   J. Raguckienė padėkojo ministrui už Kroatijos sprendimą šiemet vėl prisijungti prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje ir pažymėjo, kad Lietuva šį solidarumo žingsnį labai vertina.

   Ministras G. Grličius Radmanas padėkojo ambasadorei už Lietuvos paramą Kroatijos pirmininkavimo ES prioritetams, ypač už pastangas ieškoti sutarimo dėl 2021-2027 metų daugiametės finansinės programos ir ES plėtros proceso stiprinimą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_6889.JPG

   Sausio 1 dieną Kroatiją pasiekė per Europos Sąjungos civilinės pagalbos mechanizmą Lietuvos Vyriausybės skirta pagalba, skirta nukentėjusiems nuo stipraus žemės drebėjimo Sisako-Moslavinos apskrityje.

   Dvišaliai santykiai »

   Gruodžio 30 dieną, atsižvelgdama į Kroatijos humanitarinės pagalbos prašymą dėl šalyje įvykusio žemės drebėjimo, Lietuva skyrė 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai šalyje.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_5959.JPG

   Lapkričio 27 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje kartu su Kroatijos miškų direkcija ir Žemės ūkio ministerija Zagrebo Kraljevec parke pasodino 30 ąžuoliukų, simbolizuojančių šiemet minimą Lietuvos Nepriklausomybės ir Kroatijos valstybės atkūrimo trisdešimtmetį.

   Atstovybių naujienos »
   XX sale.jpg

   Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   2020-06-22_Kaunas07,-Konzulat-m.jpg

   Birželio 22 dieną Kaune, istoriniame Kauno technologijų universiteto pastate, iškilmingai atidarytas Kroatijos Respublikos konsulatas Lietuvoje, kuriam vadovaus garbės konsulas, Lietuvos verslininkas Benjaminas Žemaitis.

   Dvišaliai santykiai »
   111.JPG

   Vasario 12 dieną Zagrebe (Kroatijoje) surengtas lietuviško romano „Kvėpavimas į marmurą“ pristatymas ir susitikimas su knygos autore Laura Sintija Černiauskaite bei į kroatų kalbą knygą išvertusia vertėja Mirjana Bračko.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »