Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius R. Norkus įteikė skiriamuosius raštus Omano sultonui

Sukurta 2021.02.17 / Atnaujinta 2021.02.17 14:06
   Ambasadorius R. Norkus įteikė skiriamuosius raštus Omano sultonui
   6.jpeg Ambasadorius R. Norkus įteikė skiriamuosius raštus Omano sultonui
   image00001.jpeg Ambasadorius R. Norkus įteikė skiriamuosius raštus Omano sultonui
   4.jpeg Ambasadorius R. Norkus įteikė skiriamuosius raštus Omano sultonui

   Vasario 16 dieną Omano Sultonatui akredituotas Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus Muskate įteikė skiriamuosius raštus Omano Sultonui Haithamui bin Tariqui Al Saidui ir perdavė Lietuvos Prezidento sveikinimus Omano žmonėms 2020 metų lapkritį minėtos nepriklausomybės 50-mečio proga.

   Susitikimo metu ambasadorius R. Norkus padėkojo už per pastaruosius 10 metų pasiektą pažangą dvišaliuose santykiuose ir pakvietė Sultoną 2022 metais atvykti į Lietuvą ir taip paminėti diplomatinių santykių trisdešimtmetį.

   Vizito metu ambasadorius taip pat susitiko su Omano užsienio reikalų ministru Sayyidu Badru bin Hamadu bin Hamoudu Al Busaidžiu ir aptarė dvišalių santykių klausimus. Susitikimo metu išreikštas abipusis interesas ateityje dėti pastangas, kad dar labiau būtų išnaudotas bendradarbiavimo potencialas verslo, aukštųjų technologijų ir turizmo srityse. Susitikimo metu buvo kalbėta apie bendradarbiavimą ir švietimo srityje: ambasadorius padėkojo Omanui už stipendijas, skirtas lietuvių studentams  arabų kalbos žinių  tobulinimui,  ir pasidžiaugė vis didėjančiu studentų iš Omano skaičiumi Lietuvoje.

   R. Norkus pažymėjo, jog Lietuva vertina Omano vaidmenį ir diplomatinio tarpininkavimo pasiekimus dinamiškai besikeičiančiame Vidurio Rytų regione. Susitikimo metu ambasadorius akcentavo, jog auga ne tik Lietuvos verslų, ypač IT ir maisto pramonės sektorių, bet ir turistų susidomėjimas Omanu, tad Lietuva norėtų ir toliau stiprinti ekonominį bendradarbiavimą ir prekybos apimtis su šia Vidurio Rytų šalimi. Ambasadorius R. Norkus pasidžiaugė Omano kasmetiniu dalyvavimu įvairiuose tarptautiniuose renginiuose Lietuvoje: Knygų mugėje, Arabų dienose, Adventur ir kt.

   Vizito metu ambasadorius R. Norkus taip pat susitiko su Europos Sąjungos šalių ambasadoriais, akredituotais ar reziduojančiais Omane.

   Lietuvos ir Omano diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 metais. Abi šalys  viena kitai yra akreditavusios savo ambasadorius Londone. 2020 metų rugsėjo 22 dieną pažymėsime Lietuvos ir Omano diplomatinių santykių 30-metį.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »