Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Artimiausi renginiai

Bendrųjų reikalų taryboje Lietuva akcentavo ES išorės sienos stebėjimo standartų kūrimo ir kovos su kibernetiniais išpuoliais klausimus

Sukurta 2018.10.16 / Atnaujinta 2018.10.16 19:09
  Bendrųjų reikalų taryboje Lietuva akcentavo ES išorės sienos stebėjimo standartų kūrimo ir kovos su kibernetiniais išpuoliais klausimus

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius spalio 16 dieną Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko pasirengimas spalio 18 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui bei diskutuota dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

  Rengiantis Europos Vadovų Tarybos susitikimui daugiausiai dėmesio skirta migracijai ir vidaus saugumo klausimų aptarimui. Lietuvos užsienio reikalų viceministras atkreipė dėmesį, jog siekiant suvaldyti migracijos iššūkius, būtina stiprinti ES išorės sienos saugumą, bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis bei nelegalių migrantų grąžinimą. Viceministras akcentavo Lietuvos iniciatyvą dėl bendrų standartų išorinės ES sienos stebėjimui sukūrimo. „Bendrų standartų ES išorės sienos stebėjimui sukūrimas ženkliai pasitarnaus kovojant su nelegalia migracija, ginant ES ekonominius interesus ir stiprinant Sąjungos saugumą“, – pabrėžė viceministras  A. Zananavičius.

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras taip pat kalbėjo apie būtinybę nedelsiant imtis priemonių, stiprinančių Sąjungos atsparumą ir galimybes kovoti su hibridinėmis, kibernetinėmis grėsmėmis bei dezinformacija.

  Tęsiant derybas dėl būsimojo ES daugiamečio biudžeto, BRT svarstytas finansavimas ES vieningos rinkos programoms ir inovacijoms, bendrajai žemės ūkio politikai, saugumui ir gynybai. „Naujoji Europos horizonto programa turi tapti tikra ES masto mokslinių tyrimų ir inovacijų platforma, kuri apims ir skatins mokslo ir technologijų pažangą bei pramonės konkurencingumą visose be išimties ES valstybėse narėse“, – teigė viceministras.

  Tą pačią dieną vykusiame specialiame BRT posėdyje ES vyriausiasis derybininkas Michel Barnier pristatė naujausią informaciją apie dabartinę situaciją derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos. Nepaisant intensyvaus derybų tempo ir didelių pastangų derybininkams kol kas nepavyko pasiekti susitarimo likusiais neišspręstais išstojimo klausimais. Sunkiausia derybų problema išlieka klausimas, kaip išvengti sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos. Derybose pasiektą pažangą vertins ir sprendimus dėl tolimesnių veiksmų priims Europos Vadovų Taryba spalio 17 dieną specialiai Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES skirto posėdžio metu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Balandžio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur bus aptariamas būsimasis ES daugiametis biudžetas, tvirtinamos išvados dėl darnios Europos, apžvelgiama teisinės valstybės padėtis Lenkijoje ir Vengrijoje ir aptariamas pasirengimas gegužės 22-26 dienomis vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams.

  Europos Sąjunga »

  Kovo 29 dieną Jungtinės Karalystės (toliau- JK) parlamentas trečią kartą nepritarė JK Išstojimo iš ES sutarčiai. Remiantis Europos Vadovų tarybos kovo 21 dienos sprendimu, tai reiškia, kad šių metų balandžio 12 diena turėtų būti paskutinė JK narystės ES diena. 

  Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  BRT 2019 03 19 .jpg

  Kovo 19 dieną Briuselyje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje vyko pasirengimas kovo 21–22 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, vyko diskusijos apie 2021–2027 metų daugiametę finansinę programą. Pagrindinis dėmesys diskusijose buvo skirtas tolesniam ES bendros rinkos gilinimui.

  Daugiašaliai santykiai »
  33268925108_e541c6f1be_k.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius kovo 12 dieną Bukarešte, Rumunijoje, dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame diskutuota dėl ES daugiametės finansinės programos ir ES strateginės darbotvarkės ateinantiems penkeriems metams.

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 6 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui leisti pasitelkti išorės paslaugų teikėjus priimant užsienyje gyvenančių lietuvių prašymus gauti ar pasikeisti asmens dokumentus. Taip pat numatyta galimybė organizuoti konsulines misijas valstybėse, kuriose nėra Lietuvos diplomatinių atstovybių. Tai nustatančioms Konsulinio statuto ir Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pataisoms dar turės pritarti Seimas.

  Ministerijos naujienos »
  42291790265_3e8e876d72_o.jpg

  Vasario 18 dieną ministras Linas Linkevičius susitikime su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku „Brexit“ klausimais Michelu Barnieriu aptarė derybų eigą ir svarbiausius Lietuvos interesus. 

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata