Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ekonominės diplomatijos taryba ieško būdų pagerinti Lietuvos pozicijas pasaulinėse vertės grandinėse

Sukurta 2020.07.23 / Atnaujinta 2020.07.23 15:30
  Ekonominės diplomatijos taryba ieško būdų pagerinti Lietuvos pozicijas pasaulinėse vertės grandinėse

  Liepos 23 dieną jubiliejiniame 10-ajame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) – diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį pasaulinei prekybai, vertės grandinėms ir Europos Sąjungos (ES) prekybos politikai. COVID-19 krizė parodė, kad atvira tarptautinė prekyba gali tapti pažeidžiama – tą pajuto ir Lietuva, todėl reikalinga strateginė diskusija apie Lietuvos verslo dalyvavimą pasaulinėse vertės grandinėse, su tuo susijusius iššūkius, priklausomybes ir galimybes.

  EDT pirmininkas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pristatė COVID-19 pandemijos poveikį prekybai, pasaulinėms vertės grandinėms ir informavo apie Europos Komisijos inicijuotą ES prekybos politikos peržiūrą ir ES siekį sukurti atvirą strateginę autonomiją. Ministras teigė, kad kol kas nėra aiškaus sutarimo, kokios strateginės autonomijos siekia ES, ir kaip didinant atsparumą išlaikyti efektyvumą ir pelningumą bei nubrėžti ribą tarp atsparumo didinimo ir protekcionizmo. Tikimasi, kad bendroje diskusijoje su verslu pavyks suformuoti Lietuvos poziciją, kuri atspindėtų Lietuvos verslo ir ekonomikos interesus.

  „Būtina išmokti COVID-19 pandemijos pamokas ir susikurti prekybinių priemonių ir veiksmų paketą, kuris didintų ES ekonominį atsparumą, skatintų pasaulinių vertės grandinių diversifikavimą bei ekonominių priklausomybių mažinimą. Jau dabar turime kalbėti apie konkrečias priemones ir veiksmus, ką turime padaryti, kad Lietuva būtų matoma kaip patraukli vieta vertės grandinių diversifikavimui ir trumpinimui“, – pabrėžė užsienio reikalų ministras.

  Susitikimo metu pabrėžta, kad labai svarbu didesnį dėmesį skirti eksporto klausimams, prioritetinių rinkų peržiūrai ir galvoti apie konkrečias paramos priemones eksporto skatinimui ir žmogiškojo potencialo didinimui prioritetinėse eksporto valstybėse. 

  Pandemijos pasekmes pajuto beveik visi Lietuvos sektoriai: Lietuvos eksportas balandžio mėnesį sumažėjo 21 proc. Būtinas bendras kryptingas veikimas, padedant įmonėms atstatyti prarastas eksporto apimtis, ir ne tik išlaikyti esamas pozicijas dabartinėse eksporto rinkose bei pasaulinėse vertės grandinėse, bet jas sustiprinti, tokiu būdu padidinant tiek eksporto apimtis, tiek vertę.

  Posėdyje dalyvavę ministrai ir verslo organizacijų vadovai pabrėžė ekonominės diplomatijos svarbą Lietuvai siekiant integruotis ar pagerinti pozicijas pasaulinėse vertės grandinėse. Atsižvelgiant į diskusijų metu pateiktas įžvalgas ir pasiūlymus bus formuojama Lietuvos pozicija dėl naujosios ES prekybos politikos.

  Nuo 2013 metų veikianti EDT teikia pasiūlymus Vyriausybei ekonominės diplomatijos srityje dėl Lietuvos ekonominės užsienio politikos strateginių ir prioritetinių krypčių bei atstovavimo Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje sistemos tobulinimo.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Rugpjūčio 1 dieną įsigalioja Europos Sąjungos (ES) ir Vietnamo laisvosios prekybos susitarimas, kuris panaikins 99 proc. Vietnamo muitų. Ambicingas prekybos susitarimas plačiau atvers 96 milijonų gyventojų rinką Lietuvos eksportuotojams.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  DSC_5652.jpg

  Gegužės 29 dieną nuotoliniame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį Lietuvos ekonomikai ir prekybai bei šiame kontekste svarbius ekonominės diplomatijos strateginių krypčių ir atstovavimo plėtros klausimus.

  Ekonominiai santykiai »
  kinija.jpg

  Sausio 22 dieną Pekine vyko reguliarios Lietuvos ir Kinijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijos,  kuriose aptarti politiniai, ekonominiai, globalios ir regioninės politikos klausimai. 

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
  73497797_3888945167798104_546504102738132992_n.jpg

  Spalio 17 dieną Korko (Airija) regiono parodoje „Cork business Expo & Summit 2019“ pristatytas Lietuvos ekonominis ir turizmo potencialas. Renginiu siekiama regiono prekių ir paslaugų gamintojus bei tiekėjus supažindinti su naujomis galimybėmis bei galimais partneriais.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  Outlook on Asia.jpg

  Spalio 4 dieną Vilniuje, verslo centre „Pirklių klubas“, vyks tarptautinė prekybos politikos konferencija  „Shaping the Future of Trade: Outlook on Asia”.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  DSC_7674.jpg

  Rugsėjo 19 dieną užsienio reikalo ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV-Lietuvos verslo tarybos (ALBC) verslo misijos nariais. Delegacijoje – vienuolika JAV kompanijų, vykdančių veiklą Lietuvoje ir atstovaujančių JAV gynybos, finansinių paslaugų, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, tabako, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »