Naujienos Spausdinti RSS

ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami

Sukurta 2020.11.19 / Atnaujinta 2020.11.19 12:02
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami

   Lapkričio 19 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ ir Lietuvos pramonininkų konfederacija surengė seminarą „ES be Jungtinės Karalystės. Kaip pasirengti 2021-iesiems?“. Seminaras surengtas, siekiant paskatinti verslą ruoštis Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) pereinamojo laikotarpio pabaigai sausio 1 dieną,  kai iš esmės keisis ES prekybos su JK sąlygos.

   „Skatiname Lietuvos įmones persižiūrėti savo veiklos JK schemas, logistiką, įsivertinti galimas rizikas ir pasiruošti pokyčiams. Tik taip galima sumažinti potencialias rizikas“, - sakė viceministras A. Zananavičius.

   Šiuo metu intensyviai vyksta derybos dėl ateities santykių ir būsimų prekybos tarp ES ir JK sąlygų.

   „Derybos yra pasiekę kritinę fazę, per kurią turėtų paaiškėti, ar bus pasiektas susitarimas.  Tačiau net ir pasiekus prekybos sutartį, pokyčių daugelyje bendradarbiavimo su JK sričių nebeišvengsime“, - teigė viceministras.

   Seminare daug dėmesio skirta muitinės klausimams, su kuriais verslas susidurs pirmiausia: nuo sausio 1 dienos kompanijos neišvengs muitinės procedūrų, deklaracijų, leidimų ir kitų privalomų aspektų.

   Eksportuojant pramonines prekes įmonėms reikės atsinaujinti atitikties sertifikatus, o vežant maisto produktus gali prireikti veterinarinių leidimų ir papildomų patikrų.

   Derybose taip pat aktyviai siekiama, kad po pereinamojo laikotarpio Lietuvos vežėjai ir toliau galėtų vežti krovinius į JK. Įmonės turi įsivertinti riziką, kad dėl atsiradusių muitinės patikrų transporto priemonių judėjimas JK pasienyje neabejotinai sulėtės ir jau dabar  pagalvoti apie kai kuriuos logistikos procesus.

   Renginyje taip pat pristatyta būsima JK imigracijos sistema. Nuo kitų metų laisvas asmenų judėjimas su JK baigsis, o naujai atvykstantiems darbuotojams iš ES bus numatyti įvairūs reikalavimai, taikomi ir kitoms trečiosioms šalims.

   Jungtinė Karalystė yra viena iš pagrindinių Lietuvos prekybinių partnerių, į kurią prekių ir paslaugų šalies kompanijos 2019 metais eksportavo už beveik 1,5 mlrd. eurų. Tarp Lietuvos eksporto krypčių už ES ribų JK lenkia tik JAV, todėl Lietuva siekia kuo sklandesnio perėjimo prie naujo prekybinių santykių režimo.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_7226.jpg

   Gruodžio 3 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius nuotolinėje diskusijoje su Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasadoriais Lietuvoje pabrėžė, kad ES turi proaktyviai teikti pagalbą demokratinių pokyčių siekiančioms Rytų kaimynystės partnerėms.

   Daugiašaliai santykiai »
   1.jpg

   Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas nuotoliniu būdu dalyvavo 23-ajame Europos Sąjungos (ES) ir Pietryčių Azijos tautų asociacijos (ASEAN) ministrų susitikime. Susitikime sutarta dėl ES-ASEAN strateginės partnerystės ir priimtas bendras pareiškimas dėl junglumo (ASEAN-EU Joint Ministerial Statement on Connectivity).

   Daugiašaliai santykiai »
   image00024.jpeg

   Lapkričio 28 dieną vyko virtualus metinis Jungtinės Karalystės (JK) bendruomenių vadovų ir atstovų susitikimas, kurį devintą kartą organizavo Lietuvos ambasada JK.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   DSC_6641.jpg

   Lapkričio 27 dieną užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jovita Neliupšienė dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime, kuriame buvo aptarti svarbiausi kitų metų ES iššūkiai. Kanclerė pabrėžė, kad atsigaudama po COVID-19 pandemijos ES turi išlaikyti dėmesį konfliktų sureguliavimui ES kaimynystėje. 

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   DSC_6575.jpg

   Lapkričio 26-27 dienomis užsienio reikalų viceministras Neris Germanas atstovavo Lietuvai nuotoliniu būdu vykusiuose Europos Sąjungos (ES) ir Pietų kaimynystės bei Sąjungos Viduržemiui užsienio reikalų ministrų susitikimuose.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_6462.jpg

   Lapkričio 26 dieną virtualaus apdovanojimų renginio metu paskelbti užsienio reikalų ministerijos inicijuoto konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos tematika“ nugalėtojai. Konkurso laureatus pasveikino užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »