Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Europos Žmogaus Teisių Teisme priimtas sprendimas dėl bylos Drėlingas prieš Lietuvą

Sukurta 2019.09.10 / Atnaujinta 2019.09.10 17:53

Rugsėjo 9 dieną Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) penkių Didžiosios kolegijos teisėjų atrankos komisijai atmetus pareiškėjo Stanislovo Drėlingo prašymą perduoti jo bylą svarstyti Didžiajai kolegijai,  EŽTT 2019 metų kovo 12 dienos sprendimas byloje Drėlingas prieš Lietuvą (Nr. 28859/16) tapo galutiniu ir nebegali būti skundžiamas.

Šioje byloje buvo sprendžiamas klausimas, ar Lietuvos Respublikos teismai, pripažindami S. Drėlingą kaltu dėl genocido, nepažeidė Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 7 straipsnio, kuriame įtvirtinta, jog nėra bausmės be įstatymo. EŽTT konstatavo, kad Lietuvos nacionaliniai teismai teisėtai nuteisė pareiškėją prisidėjus vykdant genocidą prieš Lietuvos partizanus ir detaliai pagrindė, kad Lietuvos partizanai buvo reikšminga lietuvių tautos kaip nacionalinės, etninės grupės dalis.

Plačiau apie šiandien paskelbtą EŽTT sprendimą atmesti pareiškėjo prašymą Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo EŽTT puslapyje.

Plačiau apie 2019 m. kovo 12 d. EŽTT paskelbtą sprendimą byloje Drėlingas prieš Lietuvą (peticijos Nr. 28859/16) žiūrėti čia.

Nuoroda į EŽTT sprendimą anglų kalba.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
IMG_7101.JPG

Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje pristatyta istoriko Aurimo Švedo ir profesorės Irenos Veisaitės knygos „Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ leidimas rusų kalba.

Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
velines 6.JPG

Lietuvos diplomatinių atstovybių darbuotojai tradiciškai aplankė užsienyje palaidotų iškilių lietuvių ir kitų Lietuvai svarbių asmenų kapus, uždegė atminimo žvakutes.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
moniuska1.jpg

Rugsėjo 18 ir 19 dienomis Baltarusijoje vyko renginių ciklas, skirtas žymaus Baltarusijoje gimusio lenkų ir lietuvių kompozitoriaus ir dirigento Stanislavo Moniuškos 200-osioms gimimo metinėms paminėti.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Rengiantis 2020 metais minėti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus, rugsėjo 16 dieną Lietuvos ambasada Vašingtone surengė diskusiją apie lietuvių ir žydų santykius šiandien ir prieš 40 metų. Pagrindinis diskusijos svečias – poetas, intelektualas, ilgametis Jeilio universiteto profesorius Tomas Venclova.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
01.jpg

Rugsėjo 14 dieną Džeskasgane, Kazachstane, buvo atidarytas rekonstruotas memorialas Kengyro lagerio sukilimo aukoms atminti.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

Rugsėjo 12 dieną Toronte Lietuvos ambasada Kanadoje, kartu su Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Moldovos ambasadomis, rengia konferenciją, skirtą Molotovo-Ribentropo pakto 80 metų sukakčiai. Konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys pasaulio šachmatų čempionas, Rusijos pilietinės visuomenės aktyvistas Garis Kasparovas, apie šio pakto pasekmes diskutuos Kanados ir Europos ekspertai.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

Naujienlaiškio prenumerata