Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis aptarė šalių bendradarbiavimo ir tarptautinio saugumo politikos klausimus su JAV ambasadoriumi Lietuvoje

Sukurta 2020.12.21 / Atnaujinta 2020.12.21 14:41

Gruodžio 21 dieną ministras Gabrielius Landsbergis nuotolinio pokalbio su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robert Gilchrist metu aptarė situaciją regione, aktualius dvišalius ir daugiašalius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo, tarptautinio saugumo politikos klausimus.

Ministras pasidžiaugė tvirtais JAV įsipareigojimais saugumo užtikrinimui Baltijos jūros regione ir kvietė stiprinti JAV karinį buvimą, tęsti bendradarbiavimą NATO.

Aptariant situaciją Baltarusijoje, pažymėta paramos opozicijai ir pilietinei visuomenei svarba, pabrėžtas Baltarusijos režimo naudojamų prievartos priemonių nepriimtinumas, Europos Sąjungos (ES) ir JAV bendradarbiavimo  Baltarusijos klausimais būtinybė.

G. Landsbergis taip pat pabrėžė regiono valstybių, ES bei JAV veiksmų koordinavimo svarbą, siekiant atsako į Rusijos keliamas grėsmes Europoje.

Susitikimo metu aptarta Astravo atominės elektrinės saugumo klausimų problematika.

Kalbėdamas apie tolesnio bendradarbiavimo su JAV darbotvarkę, ministras teigė, kad labai svarbūs yra  demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės klausimai, vieningas požiūris į globalius ir kovos su pandemija iššūkius.

Ministras G. Landsbergis pasidžiaugė aktyvia JAV ambasadoriaus veikla Lietuvoje, išreiškė glaudaus bendradarbiavimo su naująja JAV administracija lūkesčius.