Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Pandemijai ir jos padariniams įveikti reikalingas efektyvus daugiašališkumas

Sukurta 2020.12.04 / Atnaujinta 2020.12.04 10:46
  L. Linkevičius: Pandemijai ir jos padariniams įveikti reikalingas efektyvus daugiašališkumas

  Gruodžio 3-4 dienomis laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius nuotoliniu būdu dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos specialiosios sesijos dėl atsako į COVID-19 bendruosiuose debatuose. Pasisakymuose pagrindinis dėmesys buvo skirtas aptarti iššūkius, su kuriais susiduria valstybės pandemijos metu, ir kartu ieškoti sprendimų, kaip pasaulis turėtų atsigauti po pandemijos, dėmesį skiriant darnumo ir tvarumo principams.

  Laikinai einantis ministro pareigas L. Linkevičius dar kartą patvirtino Lietuvos įsipareigojimą daugiašališkumui, kalbėjo apie tai, kad pandemijos padariniai paliečia ne tik sveikatos sektorių, bet ir kitas sritis – žmogaus teisių, ypač moterų ir mergaičių, apsaugą, skaitmenizavimą, dezinformaciją. L. Linkevičius pabrėžė, kad, įveikus pandemiją, turėsime daugiau dėmesio skirti sveikatos sistemų atsparumo stiprinimui, darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimui.

  „Pandemijos krizė daro įtaką žmogaus teisių apsaugai. Tyrimai parodė, kad moteris ir mergaites ši situacija paveikia neproporcingai, ypač dėl smurto artimoje aplinkoje. Šiuo metu minime 16 aktyvizmo dienų prieš smurtą prieš moteris, todėl tai tinkamas laikas imtis veiksmų ir integruoti žmogaus teisių apsaugos strategijas į atsigavimo po pandemijos planus“, – L. Linkevičius.

  JT Generalinės Asamblėjos specialioji sesija dėl atsako į COVID-19 rengiama Neprisijungusių valstybių aljansui (angl. Non-Aligned Movement) pirmininkaujančio Azerbaidžano iniciatyva.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ID_UA.png

  Gruodžio 18 dieną Lietuva dalyvavo interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisių klausimams Ilze Brands Kehris dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė tris tūkstančius eurų Jungtinių Tautų vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biurui, Jungtinių Tautų Darbo grupės dėl priverstinių ir nesavanoriškų dingimų veiklai remti.

  Daugiašaliai santykiai »
  2.jpg

  Gruodžio 4 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryboje Ženevoje (Šveicarija) vyko interaktyvus dialogas dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje po rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų. Nuotolinėje sesijoje pasisakęs laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius paragino tarptautinę bendruomenę ir toliau visapusiškai dalyvauti sprendžiant rimtus žmogaus teisių pažeidimus Baltarusioje.

  JT Saugumo Taryba »
  FoAA_1.jpg

  Lapkričio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo aukšto lygio nuotoliniame vaizdo renginyje, skirtame paminėti Jungtinių Tautų (JT) Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandato veiklos dešimtmetį.

  Daugiašaliai santykiai »
  XX sale.jpg

  Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG_8428.jpg

  Spalio 22 dieną Ženevos Tautų rūmuose atidaryta meno kūrinių, dalyvavusių Jungtinių Tautų biuro Ženevoje surengto meno konkurso „Ateitis, kurios norime“, paroda. Jos metu savo darbą pristatė konkurso nugalėtoja žinoma Lietuvos menininkė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, kurią dalyvavimui konkurse nominavo Lietuvos nuolatinė atstovybė Ženevoje.

  Kultūros renginiai »