Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva sveikina susitarimą dėl Makedonijos pavadinimo pakeitimo

Sukurta 2019.01.25 / Atnaujinta 2019.01.25 15:51

Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

Minėtas susitarimas, 2018 metų birželio 17 dieną pasirašytas prie Prespos ežero, buvo pateiktas Graikijos parlamentui po to, kai šių metų pradžioje Makedonijos parlamentarai priėmė konstitucines pataisas dėl šalies pavadinimo keitimo. Prespos susitarimo ratifikavimas atveria kelią Makedonijos narystei NATO ir Europos Sąjungoje, kurią iki šiol Graikija vetuodavo. Šiame susitarime numatoma, kad naująjį pavadinimą turės naudoti ne tik abi valstybės, bet ir tarptautinė bendruomenė.

Makedonija yra pirmoji Vakarų Balkanų šalis, 2001 metais pasirašiusi Stabilizacijos ir Asociacijos susitarimą su Europos Sąjunga, taip pat ES šalis kandidatė nuo 2005 metų. Po Prespos susitarimo pasirašymo 2018 metų liepą Makedonija pakviesta tapti NATO nare.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
ASC_0950.jpg

Gegužės 15 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Graikijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
44.jpg

Kovo 28 dieną Atėnuose įvyko iškilmingas Lietuvos ambasados Graikijoje surengtas priėmimas, skirtas paminėti penkioliktąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines, Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą bei Baltijos kelio trisdešimtmetį.

Atstovybių naujienos »
Graikija2.jpg

Kovo 25 dieną Graikija mini Nepriklausomybės ir Graikijos valstybės įkūrimo dieną.

Dvišaliai santykiai »
40039917403_437dc185fd_b-1.jpg

Vasario 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie NATO, ambasadorius Vytautas Leškevičius kartu su kitais sąjungininkų atstovais pasirašė protokolą dėl būsimos Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties. Iškilminga pasirašymo ceremonija surengta NATO būstinėje Briuselyje.

Daugiašaliai santykiai »
sutartis1.jpg

Sausio 28-29 dienomis Makedonijoje viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikimuose su aukščiausiais Makedonijos valdžios pareigūnais aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, situaciją Vakarų Balkanų regione, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

Dvišaliai santykiai »

Sausio 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialiu vizitu lankysis Makedonijos sostinėje Skopjėje.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata