Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje vyko Pasaulio tautų teisuoliams atminti skirtas renginys

Sukurta 2021.01.25 / Atnaujinta 2021.01.25 09:57
  Maskvoje vyko Pasaulio tautų teisuoliams atminti skirtas renginys

  Sausio 21 dieną Rusijos žydų kongresas kartu su Lietuvos ambasada Rusijoje ir Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejumi organizavo nuotolinį renginį Pasaulio tautų teisuoliams iš Lietuvos atminti. Tai buvo vienas iš „Atminimo savaitės“ Rusijoje renginių, skirtų Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai.

  Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas padėkojo rengnio dalyviams ir Rusijos žydų kongresui už bendradarbiavimą. „Organizuojant tokius renginius svarbu suvokti, kad atminimas yra susijęs ne tik su istorijos faktų žinojimu, tačiau visų pirma su moraliniais aspektais“, - teigė ambasadorius.

  Renginyje buvo aptarti klausimai, kodėl šiuolaikinėje Lietuvoje svarbu išsaugoti Teisuolių atminimą bei pristatytos Sofijos Binkienės anūkės I. Makutėnienės ir K. Ginkaus, kuris buvo išgelbėtas S. Binkienės šeimos, istorijos.

  Renginio vaizdo įrašą galite rasti „Facebook“ https://bit.ly/3iJlf7m ir „YouTube“ https://youtu.be/FvTYQnSZFi8 platformose.

  Lietuvos ambasada Rusijoje taip pat prisideda prie „Atminimo savaitės“ metu Maskvoje vykstančio antrojo filmų apie Holokaustą festivalio „Katastrofos kronikos“, kurio metu, sausio 28 dieną, bus parodytas Jurgio Matulevičiaus vaidybinis filmo „Izaokas“.