Naujienos Spausdinti RSS

Minimas Europos žmogaus teisių konvencijos 70-metis

Sukurta 2020.11.04 / Atnaujinta 2020.11.04 15:18

Lapkričio 4 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Europos Tarybos Ministrų komiteto nuotolinėje sesijoje, skirtoje paminėti Europos žmogaus teisių konvencijos septyniasdešimtmetį ir aptarti su COVID-19 pandemijos valdymu susijusius klausimus.

Nuotolinės sesijos metu N. Germanas ne tik pabrėžė Europos žmogaus teisių konvencijos svarbą pandemijos metu, bet ir atkreipė dėmesį į tebesitęsiančią Ukrainos ir Sakartvelo teritorijų okupaciją, išreiškė susirūpinimą dėl atsinaujinusio konflikto Kalnų Karabache. Viceministras taip pat pabrėžė Lietuvos nerimą dėl Baltarusijos valdžios vykdomo smurto prieš taikius protestuotojus ir šioje šalyje besitęsiančius rimtus žmogaus teisių bei laisvių pažeidimus.

1950 metais Romoje pasirašyta Europos žmogaus teisių konvencija nustatė esminius žmogaus teisių apsaugos Europos kontinente principus ir sukūrė patį efektyviausią tarptautinį žmogaus teisių apsaugos mechanizmą – Europos žmogaus teisių teismą. Lietuvai konvencija įsigaliojo 1995 metų birželi 20 dieną.