Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Minimas Lietuvos ir Prancūzijos santykių šimtmečio jubiliejus

Sukurta 2020.05.11 / Atnaujinta 2020.05.11 13:44

Gegužės 11 dieną minimas Lietuvos ir Prancūzijos santykių šimtečio jubiliejus. Po Pirmojo pasaulinio karo Lietuva sudėtingomis sąlygomis siekė įtvirtinti atstatytą Lietuvos valstybingumą. Prancūzijos Lietuvos valstybės de facto pripažinimas 1920 metais buvo labai svarbus įvykis, padėjęs modernios Lietuvos valstybės įsitvirtinimui tarptautinėje arenoje.

„Minėdami pripažinimo šimtmetį džiaugiamės artimais ir tvirtais Lietuvos ir Prancūzijos santykiais. Prancūzija yra mūsų strateginis partneris. Ypač svarbus yra jos indėlis užtikrinant Lietuvos saugumą,“ – sukakties proga pažymėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Prancūzijos karinės oro pajėgos jau aštuntą kartą vykdo NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse. Šiemet jau antroji Prancūzijos karių misija planuoja prisijungti prie NATO priešakinių pajėgų Lietuvoje.

Pasak ministro, Lietuva ypač dėkinga  Prancūzijai, kuri niekada formaliai nepripažino Lietuvos nepriklausomybės praradimo po 1940 metų Sovietų Sąjungos okupacijos ir buvo viena iš nedaugelio Vakarų Europos valstybių, Sovietų Sąjungai neatidavusių Prancūzijos banke Lietuvos deponuoto aukso.

Lietuva vertina bendradarbiavimą su Prancūzija ir jos lyderystę kuriant stiprią ateities Europos Sąjungą. Suverenią, vieningą ir demokratišką Europą galime sukurti tik išlikdami principingi ir veikdami remdamiesi savo pamatinėmis vertybėmis.

Prancūzija Lietuvos Respubliką de jure pripažino 1922 metų gruodžio 20 dieną. Atkurtą Lietuvos Respublikos valstybę Prancūzija pripažino 1991 metų rugpjūčio 25 dieną, o po kelių dienų, rugpjūčio 29 dieną, atkurti diplomatiniai santykiai.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_2883.jpg

Rugsėjo 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione ir Pietų Kaukaze, aktualius Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Dvišaliai santykiai »
IMG_6901.jpg

Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su už Europos reikalus atsakingu Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Clement‘u Beaune‘u, atvykusiu į Lietuvą kartu su prezidento Emmanuelio Macrono delegacija.

Dvišaliai santykiai »

Rugsėjo 29 dieną, ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptars dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione bei aktualius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Dvišaliai santykiai »
0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris  _D800487 Photo  Ludo Segers.JPG

Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 metų Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
1-33-200915 BY at LT Embassy Paris France  850_0819 Photo  Ludo Segers.JPG

Rugsėjo 15 dieną minint Tarptautinę demokratijos dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje buvo apšviesta Baltarusijos istorinės vėliavos spalvomis, reiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, kovojančiais už demokratiją.

Atstovybių naujienos »
1.jpeg

Rugpjūčio 23 dieną Paryžiuje Lietuvos ir Baltarusijos bendruomenių Prancūzijoje dėka surengtas Baltijos kelio 31- ųjų metinių minėjimas. Renginyje dalyvavo apie 250 dalyvių, kurie išreiškė tvirtą paramą ir solidarumą Baltarusijos žmonėms, siekiantiems demokratijos šalyje.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »