Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius dalyvauja ESBO Ministrų Tarybos susitikime

Sukurta 2020.12.03 / Atnaujinta 2020.12.03 19:37
   Ministras L. Linkevičius dalyvauja ESBO Ministrų Tarybos susitikime
   Ministras L. Linkevičius dalyvauja ESBO Ministrų Tarybos susitikime
   Ministras L. Linkevičius dalyvauja ESBO Ministrų Tarybos susitikime

   Gruodžio 3-4 dienomis laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijoje. Kasmetiniame renginyje tradiciškai apžvelgiama ir įvertinama organizacijos veikla, sprendžiant pagrindinius saugumo iššūkius ESBO erdvėje.

   Savo pasisakyme L. Linkevičius daugiausia dėmesio skyrė komplikuotai saugumo situacijai ESBO regione „Tarptautinių susitarimų ignoravimas arba selektyvus jų įgyvendinimas, skaidrumo ir nuspėjamumo stoka saugumo srityje daro mūsų regioną vis labiau pažeidžiamu“, - teigė laikinai einantis pareigas ministras.

   . Ypač akcentuoti ilgalaikiai Rusijos agresijos išprovokuoti ir palaikomi konfliktai - Rytų Ukrainos okupacija, nelegaliai aneksuotas Krymo pusiasalis, įšaldyti konfliktai Sakartvele ir Kalnų Karabache. Ministras atkreipė dėmesį į blogėjančią žmogaus teisių padėtį konfliktų teritorijose ir ragino Rusiją įsitraukti į konstruktyvų konfliktų sprendimą.

   L. Linkevičius taip pat kvietė tarptautinę bendruomenę aktyviau reaguoti į politinę krizę Baltarusijoje – daryti spaudimą Baltarusijos de facto vadovybei ir reikalauti atsakomybės už sisteminius žmogaus teisių pažeidimus, padėti Baltarusijos pilietinei visuomenei ir režimo represijų aukoms.

   Ukrainos iniciatyva surengtoje diskusijoje besitęsiančios Krymo okupacijos tema ministras pabrėžė būtinybę šį klausimą išlaikyti tarptautinės bendruomenės akiratyje. „Tvirtai remiame Ukrainos suverenumą, pastangas siekti tvaraus politinio konflikto sprendimo. Tarptautinės Krymo platformos sukūrimas – dar vienas tokių nuoseklių pastangų pavyzdys,”, – teigė L. Linkevičius. Tikimasi, kad Platforma konsoliduos tarptautinį atsaką į Krymo okupaciją, sustiprins spaudimą Rusijai.

   Ministras pakvietė dalyvaujančias valstybes laikytis ESBO ir kitų tarptautinių įsipareigojimų, nes tai - vienintelis saugesnio pasaulio garantas.

   --------------------------------------------

   Ministrų taryba yra svarbiausia ESBO politinių diskusijų ir sprendimų priėmimo institucija. Susitikimo metu užsienio reikalų ministrai apžvelgia ir įvertina organizacijos veiklą, pateikia nacionalinius požiūrius aktualiausiais saugumo tematikos klausimais.

   Daugiau apie Ministrų Tarybos susitikimą www.osce.org/event/mc_2020