Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Nacionalinėje vystomojo bendradarbiavimo komisijoje sutarta ieškoti sprendimų didinti Lietuvos oficialią paramą vystymuisi

Sukurta 2019.11.29 / Atnaujinta 2019.11.29 13:14

Lapkričio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame aptarti 2018 metų Lietuvos oficialios paramos vystymuisi (OPV) rezultatai bei institucijų veikla įgyvendinant tarptautinius įsipareigojimus vystomojo bendradarbiavimo srityje.

Preliminariais duomenimis, Lietuvos OPV šiuo metu siekia 0,12 proc. nuo bendrųjų nacionalinių pajamų ir šis rodiklis yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje (ES).  Lietuva, kaip ir kitos po 2004 metų į ES įstojusios šalys, yra įsipareigojusi iki 2030 metų pasiekti 0,33 proc. nuo bendrųjų nacionalinių pajamų rodiklį, todėl posėdžio metu buvo kelti klausimai dėl tolesnių žingsnių siekiant užtikrinti Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų vykdymą.

Pažymėta, jog ypač svarbu didinti dvišalę paramą. Būtent ji sukuria geriausiai matomą pridėtinę vertę – prisidedama prie dvišalių politinių ir ekonominių ryšių stiprinimo, naujų rinkų atvėrimo galimybių Lietuvos verslui. Atkreiptas dėmesys į tai, jog jei parama vystymuisi nuosekliai nedidės, užsibrėžto rodiklio iki 2030 metų pasiekti nepavyks. Nevykdydami įsipareigojimų rizikuojame silpninti Lietuvos vaidmenį formuojant užsienio politiką ir diskredituojame savo valstybę.

Komisija vieningai sutarė ieškoti skubių sprendimų ir pavedė Užsienio reikalų ministerijai, kartu su Finansų ministerija ir kitomis suinteresuotomis institucijomis parengti siūlymus dėl  nuoseklaus OPV didinimo.

Nacionalinė vystomojo bendradarbiavimo komisija sudaryta vadovaujantis Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymu. Ją sudaro Lietuvos valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai. Komisijos tikslas – koordinuoti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos formavimą ir įgyvendinimą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
parami workshop res.jpg

Lietuvos ambasada Pekine 2019 metais sėkmingai įgyvendino tris vystomojo bendradarbiavimo projektus akreditavimo valstybėse – du Mongolijoje ir vieną Mianmare.

Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_1957.jpg

Spalio 23 dieną Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute vyko diskusija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: 15 pažangos metų“. Diskusijos metu aptarta Lietuvos patirtis teikiant pagalbą besivystančioms šalims, svarstyta, ar dabartinė Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politika yra veiksminga ir tinkamai finansuojama, kaip paskatinti aktyvesnį visuomenės ir verslo įsitraukimą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Spalio 23 dieną Nacionalinė vystomojo bendradarbiavimo platforma kartu su Užsienio reikalų ministerija kviečia į diskusiją apie Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politiką. Įstojusi į Europos Sąjungą (ES), Lietuva tapo tarptautinės donorų bendruomenės dalimi – pradėjo teikti paramą besivystančioms šalims, tokiu būdu prisidėdama prie tarptautinių darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo, ypač ES Rytų partnerystės šalyse.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
hands-2847508_1920.jpg

Rugsėjo 25 dieną paskelbtas užsienio reikalų ministerijos kvietimas teikti vystomojo bendradarbiavimo projektų paraiškas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programai įgyvendinti 2020 metais.

Maloniai kviečiame dalyvauti diskusijoje „Kodėl Lietuva turi padėti besivystančioms šalims? Mums patiems trūksta!“. Diskusija vyks rugsėjo 7 dieną, šeštadienį, 12.30 val. Birštone, Vytauto parke, diskusijų festivalyje „Būtent”.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Šią savaitę radijo stotyje „M-1 Plius” startuoja viktorina „Lietuva ir pasaulis: ką žinome ir ko nežinome apie vystomąjį bendradarbiavimą?“. Viktorinos metu radijo klausytojams bus užduodami klausimai apie globalaus pasaulio problemas, besivystančioms šalims kylančius iššūkius, Lietuvos ir visos tarptautinės bendruomenės indėlį siekiant mažinti skirtumus tarp išsivysčiusių ir besivystančių šalių.

Ministerijos naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata