Naujienos Spausdinti RSS

Paryžiuje surengta diskusija apie Europos iššūkius 2020-aisiais

Sukurta 2019.12.20 / Atnaujinta 2019.12.20 15:39
  Paryžiuje surengta diskusija apie Europos iššūkius 2020-aisiais

  Gruodžio 20 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje surengė pusryčius-diskusiją su Prancūzijos prezidento patarėju Europos klausimais Clémentu Beaune‘u, kuriame taip pat dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadoriai Prancūzijoje.

  Lietuvos ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas pažymėjo, kad 2020 metų Europos laukia daug svarbių iššūkių, todėl yra būtina tvirta ir vieninga Europos Sąjunga. „Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas yra labai svarbus sprendžiant aktualiausius Europos iššūkius“, – teigė ambasadorius. 

  Diskusijoje aptarti aktualiausi Europos Sąjungos darbotvarkės klausimai – glaudžių santykių su Jungtine Karalyste išsaugojimo svarba, ypač saugumo ir gynybos srityje; ES biudžetas, atliepiantis ambicingus šiandienos prioritetus (aplinkosauga ir klimato kaita, aukštosios technologijos ir sklandus perėjimas į žaliąją energetiką) bei adekvataus finansavimo sanglaudai ir žemės ūkio išlaikymas. Taip pat apsikeista nuomonėmis dėl migracijos politikos, Europos gynybos stiprinimo, vienybės išlaikymo santykiuose su trečiosiomis šalimis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_2883.jpg

  Rugsėjo 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione ir Pietų Kaukaze, aktualius Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_6901.jpg

  Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su už Europos reikalus atsakingu Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Clement‘u Beaune‘u, atvykusiu į Lietuvą kartu su prezidento Emmanuelio Macrono delegacija.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 29 dieną, ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptars dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione bei aktualius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris _D800487 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 metų Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1-33-200915 BY at LT Embassy Paris France 850_0819 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 15 dieną minint Tarptautinę demokratijos dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje buvo apšviesta Baltarusijos istorinės vėliavos spalvomis, reiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, kovojančiais už demokratiją.

  Atstovybių naujienos »
  1.jpeg

  Rugpjūčio 23 dieną Paryžiuje Lietuvos ir Baltarusijos bendruomenių Prancūzijoje dėka surengtas Baltijos kelio 31- ųjų metinių minėjimas. Renginyje dalyvavo apie 250 dalyvių, kurie išreiškė tvirtą paramą ir solidarumą Baltarusijos žmonėms, siekiantiems demokratijos šalyje.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »