Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Turkijos Antalijos ir Alanijos miestuose vyko Velykiniai renginiai

Sukurta 2017.04.17 / Atnaujinta 2017.04.17 10:36
   Turkijos Antalijos ir Alanijos miestuose vyko Velykiniai renginiai
   Turkijos Antalijos ir Alanijos miestuose vyko Velykiniai renginiai
   Turkijos Antalijos ir Alanijos miestuose vyko Velykiniai renginiai

   Balandžio 14 - 16 d. Lietuvos Respublikos ambasada Turkijoje kartu su Turkijos lietuvių bendruomene Antalijos ir Alanijos miestuose surengė velykinių renginių ciklą.

   Į Turkiją atvykusios Šiaulių krašto tautodailininkės lietuvių bendruomenės nariams surengė edukacines kiaušinių marginimo vašku ir karpinių meno pamokėles. Edukaciniai užsiėmimai sulaukė daug dėmesio ne tik iš suaugusiųjų, bet ir iš mažųjų bendruomenės narių pusės.

   Edukacinių užsiėmimų metu buvo puikiai pasirengta Šv. Velykų šventei - numarginta daug margučių, savo rankomis pasigamintos velykinės dekoracijos.

   Sekmadienį Šv. Velykų šventė vyko Alanijos mieste įsikūrusiame lietuviško kapitalo viešbutyje "Augusto Villa". Čia susirinko apie 100 Antalijos regiono lietuvių. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga bei Turkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Rūta Danilevičiūtė.

   Ambasadorius Audrius Brūzga savo kalbos metu pabrėžė kalbos, tradicijų, paveldo išlaikymo svarbą užsienio bendruomenėms. Tokie renginiai kaip šis yra neabejotinai labai reikalingi ir svarbūs vienijant Turkijoje gyvenančius lietuvius. Renginio metu tautodailininkės mokė Turkijos lietuvius liaudies šokių, vaikams rengė tradicinius Velykų žaidimus - tai leido pajusti lietuviškų Velykų dvasią bei atgimimo šventės džiaugsmą.

   Tautodailininkės taip pat susitiko su Alanijos miesto savivaldybės kultūros skyriaus atstovais bei aptarė bendradarbiavimo projektinėje veikloje galimybes su vietiniais tautodailininkais. Alanijos tautodailininkai supažindino viešnias iš Lietuvos su savo tradicinėmis tautodailės sritimis - audimu iš šilko siūlų, gaminių iš banano pluošto bei suvenyrų iš šilko kokonų gamyba. Šiaulių tautodailininkų sąjungos pirmininkė Laima Kelmelienė pakvietė Turkijos koleges apsilankyti Lietuvoje bei rengti bendrus projektus Europos Sąjungos finansinei paramai tautodailininkų verslumo skatinimo srityje.

   Lietuvos Respublikos ambasada nuoširdžiai dėkoja didžiausiam pažintinių ir poilsinių kelionių organizatoriui Baltijos šalyse "Novaturas", kuris suteikė nemokamus lėktuvo bilietus tautodailininkėms iš Lietuvos atvykti į Antalijos regioną. Džiugu, kad Lietuvos įmonė neliko abejinga socialiniam projektui ir aktyviai prisideda prie Lietuvos ambasados bei lietuvių bendruomenės iniciatyvų. Taip pat ambasada dėkoja Lietuvos Respublikos garbės konsulei Antalijoje Mine Okudur Gul, viešbučiui "Augusto villa" bei Alanijos miesto savivaldybei.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   SLR-68824a.jpg

   Rugpjūčio 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su oficialiu vizitu į Lietuvą atvykusiu Turkijos užsienio reikalų ministru Mevlüt Çavuşoğlu (Mevliutu Čavušohlu).

   Dvišaliai santykiai »

   Rugpjūčio 27-28 dienomis Lietuvoje lankysis Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlüt Çavuşoğlu (Mevliutas Čavušohlu).

   Dvišaliai santykiai »
   Photo 4 Levickis.jpg

   Gegužės 12 dieną Baltijos valstybių nepriklausomybės šimtmečio proga Lietuvos ambasada Turkijoje kartu su Estijos ir Latvijos ambasadomis ir Bilkento universiteto simfoniniu orkestru Ankaroje surengė šventinį koncertą „Baltijai 100“.

   Atstovybių naujienos »

   Gegužės 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankysis Ankaroje ir susitiks su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevliutu Čavušolu (Mevlüt Çavuşoğlu). Susitikime ministrai aptars Lietuvos ir Turkijos dvišalius santykius, Turkijos ir ES, bendradarbiavimo NATO, saugumo Turkijos kaimynystės regionuose klausimus. 

   Dvišaliai santykiai »
   Tulpes Stambulas 2018.jpg

   Balandžio 14 dieną Lietuvos ambasada Turkijoje kartu su Turkijos lietuvių bendruomene, Stambulo gubernatoriaus administracija ir Lietuvos garbės konsulu Sarperiu Cengizu pirmą kartą festivalio istorijoje organizuoja Gediminaičių stulpų kompozicijos iš tulpių pristatymą Turkijos visuomenei. Renginys yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programos Turkijoje dalis. 

   Kultūros renginiai »
   20180410_161403.jpg

   Balandžio 10-11 dienomis Lietuvos ambasada Turkijos Respublikoje kartu su „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos platforma „Startup Lithuania“, Lietuvos Finansų ministerija, Stambulo technikos universiteto verslo startuolių akseleratoriumi ITU ARI, Stambulo „Fintech“ įmonių asociacija ir Izmiro technologijų instituto technologijų parku „TeknoparkIzmir“ organizavo tris startuolių ekosistemos Lietuvoje pristatymo renginius Stambulo ir Izmiro miestuose. Tai jau antras tokio pobūdžio Lietuvos institucijų vizitas Turkijoje per pusę metų.

    

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata