Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė J. Balčiūnienė įteikė skiriamuosius raštus UNESCO generalinei direktorei A. Azoulay

Sukurta 2021.09.15 / Atnaujinta 2021.09.15 19:00
   Ambasadorė J. Balčiūnienė įteikė skiriamuosius raštus UNESCO generalinei direktorei A. Azoulay
   Ambasadorė J. Balčiūnienė įteikė skiriamuosius raštus UNESCO generalinei direktorei A. Azoulay
   Ambasadorė J. Balčiūnienė įteikė skiriamuosius raštus UNESCO generalinei direktorei A. Azoulay

   Rugsėjo 15 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) ambasadorė Jolanta Balčiūnienė Paryžiuje įteikė skiriamuosius raštus UNESCO generalinei direktorei Audrey Azoulay.

   Po oficialios ceremonijos ambasadorė generalinei direktorei padėkojo už tai, kad ji sutiko globoti archeologės Marijos Gimbutienės 100-osioms gimimo metinėms skirtą parodą, kuri UNESCO būstinėje atidaroma rugsėjo 16 dieną.

   J. Balčiūnienė priminė UNESCO vadovei, kad Lietuva siekia narystės šios organizacijos Vykdomojoje taryboje ir taip pat pareiškė paramą A. Azoulay kandidatūrai siekiant antrosios kadencijos generalinės direktorės poste.

   Lietuvos nuolatinė atstovė išdėstė UNESCO generalinei direktorei Lietuvos prioritetus šioje organizacijoje, pabrėždama pagarbą daugiašališkumui ir tarptautinės teisės normoms, išraiškos laisvę ir žurnalistų saugumą, prieigą prie informacijos, ekspertų vaidmenį. J. Balčiūnienė pažymėjo, kad svarbu tęsti organizacijos vykdomą padėties Kryme stebėseną, ir paragino UNESCO reaguoti į padėtį Baltarusijoje.

   Taip pat, ambasadorė UNESCO generalinei direktorei priminė apie Lietuvos pateiktą paraišką „Modernusis Kaunas: Optimizmo architektūra, 1919–1939 m.“ į Pasaulio paveldo sąrašą.

   Lietuvos nuolatine atstove prie UNESCO ambasadorė J. Balčiūnienė Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu paskirta nuo rugsėjo 6 dienos. Iki tol ji beveik ketverius metus dirbo Užsienio reikalų ministerijos Europos šalių departamento direktore, anksčiau buvo Lietuvos ambasadorė Prancūzijoje, taip pat Italijoje.

   Nuotraukos - UNESCO/Christelle ALIX.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   LR atstovybės UNESCO foto 1 (4).jpg

   Rugsėjo 16 dieną Paryžiuje įsikūrusioje Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) būstinėje atidaryta pasaulinio garso lietuvių archeologės Marijos Gimbutienės šimtosioms gimimo metinėms paminėti skirta paroda.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Liepos 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Kultūros ministru Simonu Kairiu bei Švietimo, mokslo ir sporto viceministre Agne Kudarauskiene Lietuvoje reziduojantiems ir Lietuvai akredituotiems ambasadoriams nuotoliniu būdu pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą 2021-2025 metų kadencijai.

   Daugiašaliai santykiai »
   50881258706_2e5374a8ce_k.jpg

   Sausio 27 dieną Paryžiuje (Prancūzija) ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay. Pokalbio metu ministras pagyrė generalinės direktorės pastangas kurti efektyvią ir moderniems iššūkiams pasiruošusią UNESCO, aptarė organizacijos įdirbį dirbtinio intelekto etikos klausimais, bendrus UNESCO ir Lietuvos prioritetus komunikacijos ir informacijos srityje, išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimus bei Lietuvos įsitraukimą kovojant su dezinformacija.

   Daugiašaliai santykiai »