Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius Rytis Paulauskas pirmininkaus paskutinei šiais metais UNICEF Vykdomosios Valdybos sesijai

Sukurta 2021.09.08 / Atnaujinta 2021.09.08 08:28
   Ambasadorius Rytis Paulauskas pirmininkaus paskutinei šiais metais UNICEF Vykdomosios Valdybos sesijai
   Ambasadorius Rytis Paulauskas pirmininkaus paskutinei šiais metais UNICEF Vykdomosios Valdybos sesijai

   Rugsėjo 7-10 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas pirmininkaus paskutinei šiais metais Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Vykdomosios Valdybos sesijai. Tai - paskutinė formali Vykdomosios Valdybos sesija, kuriai pirmininkaus Lietuva.

   „UNICEF laukia naujas etapas. Šioje sesijoje bus tvirtinamas naujasis UNICEF Strateginis veiklos planas ir biudžetas 2022-2025 metams, keisis Fondo vadovybė. Visgi, kaip parodė COVID-19 pandemijos paveikti pastarieji metai, UNICEF įsipareigojimas užtikrinti vaikų teises išlieka nepajudinamas bet kokių iššūkių kontekste. Svarbu, kad Fondas ir toliau skirtų ypatingą dėmesį labiausiai pažeidžiamų grupių apsaugai, ypač vaikams su negalia bei mergaitėms, kurių ir taip sudėtingą padėtį dar labiau pablogino pandemija“,  - sakė ambasadorius R. Paulauskas sesijos atidarymo kalboje.

   Sesijos metu bus tvirtinamas Strateginis Fondo veiklos planas, kuris apibrėš organizacijos programas ir veiklos kryptis artimiausiems ketveriems metams, taip pat naujojo laikotarpio biudžetas bei priimami sprendimai dėl 12 šalių, įskaitant Armėnijos, programinių dokumentų.

   Sesijos metu taip pat organizuojamas atsisveikinimo segmentas su iš pareigų pasitraukiančia dabartine UNICEF Vykdančiąja direktore Henrietta Fore, kuriame planuojamas JT Generalinio Sekretoriaus António Guterreso video sveikinimas. Reaguojant į kritišką humanitarinę situaciją Afganistane, planuojamas ir papildomas informacinis posėdis, kuriame iš Kabulo neseniai grįžę UNICEF atstovai pateiks savo įžvalgas apie vaikų padėtį šalyje.

   Ambasadorius Rytis Paulauskas UNICEF Vykdomajai valdybai pirmininkaus iki 2022 metų sausio mėnesio.  Lietuva UNICEF Vykdomosios valdybos nare trijų metų kadencijai tapo 2019 metais.

   UNICEF, įkurta JT Generalinės Asamblėjos Niujorke prieš 75 metus, veikia 190 šalių ir teritorijų ir siekia gelbėti vaikų gyvybes, ginti vaikų teises, padėti vaikams įgyvendinti savo galimybes. Išsivysčiusiose šalyse veikiantys nacionaliniai UNICEF komitetai taip pat  padeda mobilizuoti visuomenės paramą UNICEF veiklai remti. UNICEF Lietuvos nacionalinis komitetas dirba vaiko teisių ir gerovės švietimo srityje nuo 1993 metų.