Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis Lietuvai akredituotiems užsienio valstybių ambasadoriams pristatė Lietuvos kandidatūrą Į UNESCO Vykdomąją tarybą

Sukurta 2021.07.01 / Atnaujinta 2021.07.01 15:55

Liepos 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Kultūros ministru Simonu Kairiu bei Švietimo, mokslo ir sporto viceministre Agne Kudarauskiene Lietuvoje reziduojantiems ir Lietuvai akredituotiems ambasadoriams nuotoliniu būdu pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą 2021-2025 metų kadencijai.

Susitikimo metu ministras pristatė Lietuvos indėlį į UNESCO veiklą, Lietuvos prioritetus bei tikslus tapus UNESCO Vykdomosios tarybos nare. Ministras pristatė Lietuvą kaip aktyvią UNESCO narę, galinčią dalintis savo patirtimi švietimo, mokslo, skaitmeninių technologijų ir inovacijų srityse, ginančią žiniasklaidos laisvę, stiprinančią medijų ir informacinį raštingumą bei saugančią  kultūrinį paveldą.

„Lietuva pasirengusi aktyviai prisidėti kuriant stiprią, modernią ir atsparią globaliems iššūkiams UNESCO. Esame atviri dirbti ir išgirsti visas UNESCO valstybes nares bei pasidalinti savo teigiama patirtimi“, – sakė G. Landsbergis, pažymėdamas Lietuvos siekį bendradarbiauti, įgyvendinant UNESCO tikslus.

UNESCO – specializuota Jungtinių Tautų organizacija, siekianti skatinti bendradarbiavimą švietimo, mokslo ir kultūros srityse. UNESCO buvo įkurta 1945 metais, jos narėmis yra 193 valstybes bei 11 asocijuotų narių. UNESCO Vykdomoji taryba yra vienas iš trijų pagrindinių UNESCO organų. Nauji UNESCO Vykdomosios tarybos nariai bus renkami 2021 metų lapkritį Paryžiuje, UNESCO Generalinės konferencijos metu.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
LR atstovybės UNESCO foto 1 (4).jpg

Rugsėjo 16 dieną Paryžiuje įsikūrusioje Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) būstinėje atidaryta pasaulinio garso lietuvių archeologės Marijos Gimbutienės šimtosioms gimimo metinėms paminėti skirta paroda.

Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
51479545075_9fe0db1493_k.jpg

Rugsėjo 15 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) ambasadorė Jolanta Balčiūnienė Paryžiuje įteikė skiriamuosius raštus UNESCO generalinei direktorei Audrey Azoulay.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
50881258706_2e5374a8ce_k.jpg

Sausio 27 dieną Paryžiuje (Prancūzija) ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay. Pokalbio metu ministras pagyrė generalinės direktorės pastangas kurti efektyvią ir moderniems iššūkiams pasiruošusią UNESCO, aptarė organizacijos įdirbį dirbtinio intelekto etikos klausimais, bendrus UNESCO ir Lietuvos prioritetus komunikacijos ir informacijos srityje, išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimus bei Lietuvos įsitraukimą kovojant su dezinformacija.

Daugiašaliai santykiai »