Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Į Lietuvą iš Venesuelos atvyko dar 9 lietuviai ir jų artimieji

Sukurta 2021.10.01 / Atnaujinta 2021.10.01 20:38
   Į Lietuvą iš Venesuelos atvyko dar 9 lietuviai ir jų artimieji
   Į Lietuvą iš Venesuelos atvyko dar 9 lietuviai ir jų artimieji

   Spalio 1 dieną, iš Venesuelos į Lietuvą atskrido 9 Lietuvos piliečiai, lietuvių kilmės asmenys bei jų šeimos nariai. Perkėlimą organizavo Lietuvos ambasados Ispanijoje, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 44 asmenys.

   Atvykusius lietuvius ir jų šeimų narius Vilniuje pasitiko Pabėgėlių centro atstovai, kurie pasirūpino atvykusiųjų laikinu apgyvendinimu ir karantinavimu. Vėliau perkeltiems asmenims bus skiriamos išmokos įsikūrimui bei būtiniausioms reikmėms, teikiama pagalba vaikų ugdymui bei lietuvių kalbos mokymuisi, padedama darbo paieškose ir teikiama kita pagalba integruojantis Lietuvos visuomenėje.

   Šiuo metu ambasada Madride bendrauja su dar apie 90 asmenų, apsisprendusių palikti politinės suirutės, nusikalstamumo ir skurdo nualintą Venesuelą. Perkeliamų asmenų išvykimą iš Venesuelos trikdo sunkumai dėl negaliojančių kelionės dokumentų, itin prastų komunikacijos sąlygų, judėjimo šalyje apribojimų ir pasaulinės COVID-19 (koronaviruso) krizės.

   Šiais metais suplanuoti dar du asmenų perkėlimo skrydžiai. Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1 000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.