Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kijeve paminėtas Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių 30-metis

Sukurta 2021.12.09 / Atnaujinta 2021.12.09 10:47
   Kijeve paminėtas Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių 30-metis
   Kijeve paminėtas Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių 30-metis

   Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasadoje Kijeve, Ukrainoje, vyko iškilmingas renginys, skirtas Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių paminėjimo 30-mečiui.

   Sveikindamas susirinkusiuosius, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasidžiaugė, kad dvišaliai santykiai įveikė laiko išbandymą, o pasiekta santykių branda jaučiama visame santykių spektre. „Bendra istorija, interesai ir siekiai leido garantuoti, kad santykiai tarp tautų ir piliečių yra geranoriški bei draugiški, o santykiai tarp valstybių – beprecedentiškai geri“, – sakė ambasadorius.

   Renginyje dalyvavo užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas ir Ukrainos užsienio reikalų viceministras Mykola Tochytckyi, Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Ukrainos krašto apsaugos ministras Oleksii Reznikov, Lietuvos Seimo delegacija.

   Renginio metu parodytas režisierės Larysos Artiuginos dokumentinis filmas „Už jūsų ir mūsų laisvę“, kuriame ukrainiečiai ir lietuviai interviu metu dalijasi mintimis ir prisiminimais apie nuoširdžią abiejų tautų draugystę ir tarpusavio paramą.

   Lietuva ir Ukraina diplomatinius santykius užmezgė 1991 metų gruodžio 12 dieną.