Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė Žmogaus teisių taryboje dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

Sukurta 2021.12.15 / Atnaujinta 2021.12.15 15:33
  Lietuva pasisakė Žmogaus teisių taryboje dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

  Gruodžio 15 dieną Žmogaus teisių taryboje Lietuva pasisakė interaktyviajame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiosios žmogaus teisių komisarės pavaduotoja Nada Al-Nashif, vykusiame situacijos apie žmogaus teisių padėtį Ukrainoje pristatymo pagrindu. 

  Išreikšdama tęstinę paramą Ukrainos suverenitetui, nepriklausomybei ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažįstamas jos sienas, Lietuva pabrėžė esanti susirūpinusi dėl karinių pajėgų stiprinimo Ukrainos pasienyje bei tebevykstančių rimtų žmogaus teisių pažeidimų Rytų Ukrainoje, Kryme ir Sevastopolyje, kurie tebėra laikinai neteisėtai okupuoti Rusijos Federacijos.

  Reaguodama į JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro parengtą pranešimą dėl pilietinės erdvės ir pagrindinių laisvių Ukrainoje, Lietuva atkreipė dėmesį į tolesnį pilietinės erdvės mažėjimą, saviraiškos, religijos ir tikėjimo laisvės ribojimus, taikių susirinkimų dalyvių persekiojimą ir bauginimą.

  Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Ženevoje Donatas Tamulaitis pabrėžė, kad tik nuolatinis dėmesys žmogaus teisių situacijos stebėsenai ir netrukdoma nepriklausomų tarptautinių stebėtojų prieiga gali padėti užkirsti kelią tolimesniems žmogaus teisių pažeidimams.

  Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba yra tarpvyriausybinis formatas, kurį sudaro 47 šalys narės, išrinktos Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje. Ši organizacija yra atsakinga už visuotinį žmogaus teisių stiprinimą ir kovą su žmogaus teisių pažeidimais. Lietuva šiuo metu dirba stebėtojos statusu, o nuo 2022 metų sausio 1 dienos taps visateise Žmogaus teisių tarybos nare 2022-2024 m. laikotarpiui.