Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
URM foto 2.jpg

Sausio 20 dieną Vilniaus arkikatedroje buvo laikomos šv. Mišios skirtos humanisto ir leidėjo Pranciškaus Skorinos atminimui. Kartu paminėta ir pirmosios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) spausdintos knygos, kurią išleido P. Skorina, 500 metų sukaktis.

Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_9657.jpg

Sausio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Sakartvelo vicepremjeru ir užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu, kuris su oficialiu vizitu lankosi Vilniuje. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalės ir tarptautinės darbotvarkės klausimus, saugumo situaciją Pietų Kaukazo regione ir Sakartvelo integracijos į Europos Sąjungą (ES) ir NATO klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » NATO ir tarptautinis saugumas »
DSC_9163.jpg

Spalio 12 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Lansbergis susitiko su Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo (RFE/RL) prezidentu ir generaliniu direktoriumi Jamie‘u Fly.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Random 9.jpg

Užsienio reikalų ministerijos (URM) tradicinė gyventojų nuomonės apklausa rodo, kad paramą Baltarusijos žmonėms kelyje į demokratiją išsako 41 proc. apklaustųjų, o geriausius santykius Lietuva, respondentų nuomone, palaiko su Latvija, Estija, Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV), Vokietija, Ukraina, Lenkija. Absoliučiai didžioji apklaustųjų dalis didžiausiu Lietuvos saugumo garantu laiko NATO.

Ministerijos naujienos »
KROP4522.jpg

Šiandien, sausio 2 dieną, užsakomuoju skrydžiu iš Lietuvos į Iraką išvyko 98 Irako piliečiai, sutikę savo noru grįžti į gimtąją šalį. Tai pirmasis toks užsakomasis skrydis iš Lietuvos, skirtas į kilmės šalį grįžtantiems neteisėtai Lietuvos sieną kirtusiems asmenims, nes jiems nebuvo suteiktas prieglobstis.

Ministerijos naujienos »
20211230GLL0756.JPG

Gruodžio 29 dieną Šventosios Kotrynos bažnyčioje vyko iškilminga Globalios Lietuvos apdovanojimų ceremonija, kurios metu užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius paskelbė 2021 metų „Globalios Lietuvos“ apdovanojimo „Už viso gyvenimo nuopelnus“ laureatą.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
DSC_7613.jpg

Gruodžio 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius kartu su Prancūzijos valstybės sekretoriumi Europos reikalams Clementu Beaune atidarė Užsienio reikalų ministerijos organizuotą konferenciją „Ruošiantis 2022 metams.: Kokie iššūkiai Lietuvos laukia Europos Sąjungoje?“. Konferencijoje aptarta kaip veiksmingiau atspindėti Lietuvos interesus Europos Sąjungoje (ES) ateinančiais metais, pristatyti prasidedančio Prancūzijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai.

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
Random 4.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministerija praneša, kad viešoje erdvėje užsienio reikalų ministro vardu yra platinama suklastota informacija, susijusi su Lietuvos dalyvavimu Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse. Vertiname tai kaip informacinę ataką.

Ministerijos naujienos »
51758508371_b2b84518ec_k.jpg

Gruodžio 20 dieną Užsienio reikalų ministerijos (URM) kanclerė Inga Černiuk ir Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį.

Ministerijos naujienos »
DSC_7247.jpg

Gruodžio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždę“ Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Judaikos tyrimų centro vadovei Larai Lempertienei.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
Sutarties pasirašymas 001.JPG

Gruodžio 16 dieną Užsienio reikalų ministerijos (URM) kanclerė Inga Černiuk ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos (LKA) viršininkas plk. Juozas Kačergius pasirašė URM ir LKA tarpusavio bendradarbiavimo sutartį.

Ministerijos naujienos »
Random 4.jpg

Užsienio reikalų ministerija (URM) informuoja, kad Lietuvos ambasados Kinijoje laikinoji reikalų patikėtinė Audra Čiapienė grįžta į Vilnių konsultacijoms.

Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
2.jpg

Gruodžio 11-12 dienomis užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo „Liublino trikampio“ formato − Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos − užsienio reikalų viceministrų susitikime Lucke, Ukrainoje.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Random 5.jpg

Gruodžio 10 dieną Užsienio reikalų ministerija (URM), reaguodama į Lietuvos verslo problemas su Kinija – muitinės deklaracijų atmetimą, lietuviškos kilmės prekių ar kitų šalių kilmę turinčių prekių, atvykstančių iš Lietuvos, nepriėmimą, – surengė skubų pasitarimą su Lietuvos įmonių, verslo asocijuotų struktūrų bei ministerijų atstovais.

Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
Susitikimas2.jpg

Gruodžio 8 dieną  užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Kijeve, Ukrainoje, kur susitiko su Ukrainos užsienio reikalų viceministru Mykola Tochytskyi bei dalyvavo Lietuvos – Ukrainos diplomatinių santykių 30-mečio minėjime.

Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų