Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Turkijoje paminėtos Krymo totorių masinių trėmimų 77-osios metinės

Sukurta 2021.05.19 / Atnaujinta 2021.05.19 16:52
  Turkijoje paminėtos Krymo totorių masinių trėmimų 77-osios metinės

  Gegužės 18 dieną Lietuvos ambasados Turkijoje laikinoji reikalų patikėtinė Vaida Stankevičienė kartu su Ukrainos ambasadoriumi Andrii Sybiha dalyvavo nuotoliniame renginyje, skirtame paminėti 77-ąsias Krymo totorių deportacijos metines. Renginį organizavo Turkijos Krymo totorių pilietinės visuomenės organizacija.

  V. Stankevičienė ragino renginio dalyvius dažniau viešai prisiminti tragišką istorinę praeitį, kurią Krymo totoriai ir Lietuvos žmonės patyrė sovietų režimo metais, kad jaunoji karta pažintų savo istoriją ir kad niekas negalėtų jos perrašyti. Lietuvos atstovė taip pat pareiškė paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui. Minint šią datą, paskelbtas bendras Liublino trikampio – Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos – užsienio reikalų ministrų pareiškimas, išplatintas ir turkų kalba.

  Renginyje dalyvavo ir savo mintimis dalinosi Krymo totoriai, gyvenantys įvairiuose Turkijos miestuose, JAV, Rumunijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje.

  1944 metų gegužės 18 dieną sovietinis režimas Krymo totorius nusikalstamai ištrėmė iš jų istorinės tėvynės – Krymo – į Sibirą, Uzbekistaną ir kitus tolimus Rusijos regionus. Vien pirmaisiais deportacijos metais mirė beveik pusė visų ištremtų Krymo totorių. Iki pat 1989 metų jiems buvo draudžiama grįžti į tėvynę, buvo vykdome tikslinga kalbinė ir kultūrinė Krymo totorių asimiliacija.

  Krymo totorių tragedija pasikartojo 2014 metais, kai Rusijos Federacija užgrobė ir neteisėtai aneksavo Krymo pusiasalį – neatsiejamą Ukrainos dalį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  GK_Luckas1.jpg

  Birželio 11 d. Ukrainos Voluinės srities Lucko mieste oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Serhijų Martyniaką pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Lucke pareigas.

  Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
  M. ADOMENAS.jpg

  Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

  Dvišaliai santykiai »

  Dėl nuo 2014 metų tebesitęsiančios išorės karinės agresijos prieš Ukrainą humanitarinė situacija rytiniame šalies regione išlieka itin sudėtinga.

  DSC_1180.jpg

  Gegužės 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje diskusijoje „Kelias į Vilnių: artėjančios Ukrainos reformų konferencijos prioritetai“ („The Road To Vilnius: Priorities Toward The Next Ukraine Reform Conference 2021“). Ši Lietuvos ir Ukrainos kartu su JAV Germano Maršalo fondu surengta nuotolinė diskusija yra viena iš gegužės ir birželio mėnesiais planuojamų 4-osios tarptautinės Ukrainos reformų konferencijos, vyksiančios Vilniuje, parengiamųjų renginių.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Šią liūdną dieną Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Krymo totoriams. Su giliu liūdesiu ir gėla prisimename nekaltas 1944 m. įvykdyto genocido aukas ir pagerbiame jų atminimą.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG-4c256d87ec3bb458695d92329b2b81ca-V.jpg

  Balandžio 30 dieną Severodonecko mieste Rytų Ukrainoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Robertą Gabulą pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Severodonecke pareigas.

  Atstovybių naujienos »