Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius atidarė Piliečių forumą dėl Europos ateities

Sukurta 2022.01.15 / Atnaujinta 2022.01.15 12:05
   Viceministras A. Pranckevičius atidarė Piliečių forumą dėl Europos ateities
   Viceministras A. Pranckevičius atidarė Piliečių forumą dėl Europos ateities
   Viceministras A. Pranckevičius atidarė Piliečių forumą dėl Europos ateities

   Sausio 15 dieną Užsienio reikalų ministerijoje surengtas svarstomosios demokratijos principais pagrįstas Nacionalinis forumas dėl Europos ateities, kurį atidarė užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius. Nacionaliniame forume dalyvauja 25 Lietuvos piliečiai, atstovaujantys skirtingas socio-ekonomines grupes bei visus Lietuvos geografinius regionus.

   „Europos ateities konferencija unikali tuo, kad siekia ilgalaikės Europos projekto krypties. Juk ES - tai daug daugiau nei sutartys, reglamentai ir direktyvos. Tai ir nuolatinė Europos sielos paieška, kuri nuo pat Europos tėvų tokių kaip Roberto Schumano ir Jeanno Monnet, buvo paremta taikos, bendradarbiavimo ir laisvės idėjomis. Lietuvos žmonių kova už laisvę, pasaulį įkvėpęs Baltijos kelias jau tapo ir ES savasties dalimi. Tikiu, kad ir šiandien Lietuvos žmonių išsakomos idėjos bus labai reikšmingos visos ES ateičiai“, – atidarydamas renginį sakė viceministras A. Pranckevičius.

   A. Pranckevičius, dėkodamas į forumą atvykusiems piliečiams, kurie sutiko pasidalinti savo požiūriu į Europos Sąjungos (ES) ateities klausimus, taip pat pažymėjo, kad Užsienio reikalų ministerijai yra svarbu bendradarbiauti su visuomene ES politikos srityje.

   Forume pranešimus apie ES užsienio ir saugumo politikos bei ES ekonominio vaidmens temomis pristato Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala ir Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Profesorius Ramūnas Vilpišauskas.

   Nacionalinis forumas yra ES Konferencijos dėl Europos ateities dalis, forumo tikslai – įsiklausyti į Lietuvos piliečių lūkesčius, formuojant Lietuvos poziciją ES ateities klausimais, ir, remiantis forume išsakytomis idėjomis, įvertinti, kuriose srityse būtina stiprinti visuomenės informavimą apie Lietuvos politikos ES įgyvendinimą. Forumo išvados bus pristatytos Konferencijos dėl Europos ateities plenarinėje sesijoje. Forumą Užsienio reikalų ministerija organizuoja, bendradarbiaudama su Rytų Europos studijų centru ir konsultacine bendrove „Kantar“.

   Konferencijos dėl Europos ateities pabaiga numatoma šių metų gegužės mėnesį. Prisidėti prie konferencijos galima pateikiant savo idėją daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje www.futureu.europa.eu. Lietuvoje iš viso vyko 109 renginiai, skirti ES ateities klausimams, kuriuos organizavo Užsienio reikalų ministerija kartu su Rytų Europos studijų centru, Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje, Vilniaus universitetu, kitais socialiniais partneriais ir nevyriausybinėmis organizacijomis.