*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras S. Mitkus Ispanijoje: mūsų prioritetas – stipri, konkurencinga ir išsiplėtusi ES 

Vizitus Europos Sąjungos (ES) sostinėse tęsiantis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Sigitas Mitkus balandžio 15–16 d. lankėsi Madride, kur aptarė pasirengimą Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai.

„Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai bus galimybė prisidėti prie ambicingos, konkurencingos ir saugios Europos darbotvarkės kūrimo. Mūsų tikslas – siekti, kad ES greitai ir efektyviai priimtų būtinus sprendimus saugumo bei konkurencingumo klausimais. Tam nuosekliai ruošiamės jau dabar, intensyvindami dialogą su valstybėmis narėmis ir partneriais“, – sakė viceministras.

Vizito metu viceministras susitiko su Ispanijos Užsienio reikalų, Europos Sąjungos ir bendradarbiavimo ministerijos valstybės sekretoriumi Europos Sąjungai Fernando Mariano Sampedro Marcosu, Vyriausybės pirmininko vyriausiąja patarėja Maider Makua García ir Parlamento ES reikalų komiteto pirmininku Alberto Fabra Partu. Susitikimų metu daugiausia dėmesio skirta artėjančio Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2027 m. pirmąjį pusmetį prioritetams. Taip pat pasikeista nuomonėmis aktualiausiais ES darbotvarkės klausimais, tokiais kaip vykstančios derybos dėl ES daugiametės finansinės programos 2028–2034 m., gynybos ir saugumo stiprinimas, ES konkurencingumo ir visuomenių socialinio atsparumo didinimas, būtinybė gilinti vidaus rinką, sukurti kapitalo rinką, stiprinti transatlantinį ryšį. 

Daug dėmesio skirta ir ES plėtros klausimams, ypač deryboms su Ukraina, Moldova , Albanija ir Juodkalnija. 

Viceministras pažymėjo, kad ES turi kaip galime greičiau sutarti dėl 90 mlrd. eurų paramos Ukrainai, 20-ojo sankcijų paketo Rusijai ir Baltarusijai bei derybinių skyrių atidarymo su Ukraina ir Moldova.

„Siekiame, kad Ukraina taptų ES nare 2030–aisiais“, – sakė S. Mitkus.

Kalbant apie dvišalių Lietuvos ir Ispanijos santykių plėtros perspektyvas, S. Mitkus pabrėžė tiesioginio skrydžio Vilnius–Madridas reikalingumą, pristatė Lietuvos suinteresuotumą plėtoti bendradarbiavimą gynybos, kultūros, švietimo, prekybos srityse.

Viceministras taip pat akcentavo demokratijos atsparumo stiprinimo svarbą, kovą su dezinformacija bei istorijos perrašymu.