Rugsėjo 20 d. LR Ambasadorė Prancūzijoje Asta Skaisgirytė-Liauškienė įteikė OECD (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos) Generaliniam Sekretoriui Donald'ui Johnston'ui raštus dėl Lietuvos prisijungimo prie OECD Tarptautinių investicijų ir daugiašalių įmonių deklaracijos. Deklaracijos nuostatos Lietuvoje įsigalios, kai bus įvykdytos visos tam reikalingos vidaus teisinės procedūros. Kvietimas Lietuvai prisijungti prie šios OECD deklaracijos liudija apie tarptautinį Lietuvos vyriausybės pastangų užtikrinti nediskriminacinę verslo aplinką bei Lietuvos vykdomos tiesioginių investicijų politikos pripažinimą.
Š.m. vasario mėn. OECD Taryba pakvietė Lietuvą prisijungti prie šios OECD deklaracijos. Š.m. birželio mėn. Paryžiuje OECD buvo surengta Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių tiesioginių investicijų politikos bei struktūrinių reformų vykdymo politikos peržiūra. Peržiūros metu Lietuvos delegacija, vadovaujama LR Užsienio reikalų ministerijos Ekonomikos departamento direktoriaus Romo Švedo, pristatė Lietuvos ekonomikos padėtį ir struktūrinių reformų eigą, pateikė atsakymus į OECD šalių narių klausimus dėl šalyje vykdomo privatizavimo proceso, investicijų politikos, konkurencijos, užsienio investicijoms taikomų sąlygų. Taip pat buvo nagrinėjamos nacionalinio režimo išimtys užsienio investicijoms, kurias Lietuva pasilieka teisę taikyti po prisijungimo prie minėtos deklaracijos. Peržiūros metu palankiai įvertinus Lietuvos ir Estijos politiką, OECD priėmė sprendimą leisti Lietuvai ir Estijai prisijungti prie OECD Tarptautinių investicijų ir daugiašalių įmonių deklaracijos.
Lietuvos prisijungimas prie šio OECD instrumento skatins tolesnį Lietuvos investicijų politikos liberalizavimą, sąlygos glaudesnį mūsų šalyje veikiančių tarptautinių įmonių ir Lietuvos valdžios institucijų bei visuomenės bendradarbiavimą, taip pat sustiprins bendrą Lietuvos ir OECD dialogą, kuris priartins Lietuvos narystę OECD organizacijoje. Deklaraciją pasirašydamos Lietuva ir Estija tampa atitinkamai 34-ąja ir 35-ąja valstybėmis, prisijungusiomis prie šio tarptautinio OECD dokumento. Iki šiol prie Tarptautinių investicijų ir daugiašalių įmonių deklaracijos yra prisijungusios visos 30 OECD šalių, taip pat Argentina, Brazilija ir Čilė.