*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuvos ambasadorė UNESCO: „Savo darbą būsime atlikę, kai Rusija atsakys už nusikaltimus“

Lietuvos ambasadorė UNESCO: „Savo darbą būsime atlikę, kai Rusija atsakys už nusikaltimus“

Spalio 15 d. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Vykdomosios tarybos sesijoje Paryžiuje Lietuvos nuolatinė atstovė ambasadorė Jolanta Balčiūnienė išreiškė tvirtą paramą Ukrainai ir ragino valstybes nares nepasiduoti Rusijos vykdomam spaudimui, iškraipančiam Jungtinių Tautų Chartija grindžiamą pasaulio tvarką.

„Nuosekliai telkiame pajėgas remdami Ukrainą. Šį birželį Vilniuje kartu su UNESCO surengėme tarptautinę konferenciją „Ukrainos kultūros sektoriaus atkūrimo link“, kurios metu daugiau nei 30 partnerių įsipareigojo prisidėti prie Ukrainos kultūros sektoriaus atstatymo skiriant finansinę, ekspertinę ir pedagoginę paramą. Savo darbą būsime visiškai įgyvendinę, kai Rusija atsakys už visus nusikaltimus, padarytus Ukrainos švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijos sektoriams“, – pažymėjo Lietuvos delegacijos UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje vadovė.

Ambasadorė J. Balčiūnienė per plenarinius debatus taip pat pabrėžė, kad Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje rugsėjį priimta „Deklaracija dėl ateities kartų“ apima įvairias UNESCO veiklos sritis – nuo kultūros įvairovės išsaugojimo ir saviraiškos laisvės skatinimo iki atsakingo ir etiško mokslo, technologijų ir inovacijų naudojimo. Atkreiptas dėmesys į šį lapkritį Lietuvoje jau ketvirtą kartą vyksiantį aukšto lygio forumą apie demokratijos ateitį, kurio tikslas – stiprinti nepriklausomą žiniasklaidą bei apsaugoti ją nuo autoritarinių režimų.

„Tikimės, kad Baltarusijos, Rusijos ir panašių režimų vykdomos represijos prieš žiniasklaidą bus ne tik pasmerktos UNESCO, bet kartu bus ieškoma ir priemonių, kaip paremti nepriklausomus žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus“, – sakė Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO.

Ambasadorė pažymėjo organizacijos siekį užtikrinti aukštos kokybės, įtraukų ir teisingą švietimą visiems bei kartu atkreipė dėmesį į pasaulyje pažeidžiamą teisę mokytis ir į UNESCO vykdomą mokslininkų laisvės ir saugumo programą.

Spalio 9–23 dienomis vykstančioje 220-oje UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje aptariamos ir vertinamos organizacijos programos švietimo, kultūros, mokslo ir komunikacijos srityse.

Lietuva į UNESCO Vykdomąją tarybą 4 metų kadencijai išrinkta 2021 metais.

Nuotraukos: Cyril Bailleul / UNESCO